hanys w górach czyli feel the difference

Niedziela, 22 listopada 2009 · Komentarze(9)
najpierw pozazdrościłem tej Pani, która wczoraj przesadziła ;), inwigilując bloga tego jegomościa nękały mnie nocne koszmary, tutaj i tutaj też nie gorzej, bliski jesiennej deprechy musiałem coś z tym zrobić. rozwiązanie było proste.
zagadałem do Wojtka i wprosiłem się na salony :) pomimo tego, że często jeździ po górach zgodził się na fuchę przewodnika :) no to hop.

trasa: Mysłowice - Katowice - <pociągiem> - Bielsko-Biała - Bystra Śląska - <Szyndzielnia> - <Klimczok> - Salmopol - <Malinowska Skała> - <Małe Skrzyczne> - <Skrzyczne> - Szczyrk Górny - Szczyrk - Buczkowice - Bielsko-Biała - <pociągiem> - Katowice - Mysłowice

start o 10 z minutami, strasznie późno ale wcześniej żadnego cugu ni było, co gorzej jedyne 'w mmiarę' połączenie do BB to IC :| 35 zeta nie moje ale tak luksusowo jeszcze nie podróżowałem, przez chwilę czułem się jak burżuj :D
na pocieszenie dostałem soczek pomarańczowy i pralinkę

IC Ondraszek w I-szej prędkości poddźwiękowej © hose


jedenasta 'coś' na bielskim dworcu czeka na mnie Wojtek; ustalamy co i jak, nie czekając na nikogo ciśniemy w stronę Szyndzielni.

nie lubię mgły ale ta jest ok :) © hose


Podjazd nie rozpieszczał i na wierchu trza było zrzucić ciepłe szmatki. patrząc na ludzi ubranych w grube kurtały deczko gorąco nam się zrobiło. jedziem dalej.

feels3 podjeżdża © hose


teraz to już nie przelewki, kilkukilometrowy podjazd pod Klimczok to jest to! cały przejezdny rowerem, nie trzeba podprowadzać, słowem - miodek.
darujemy sobie focenie widoczków bo przed nami jeszcze długa droga, kręcimy na czerwony pieszy w stronę Salmopola.

w drodze na Salmopol © hose


w drodze na Salmopol, Feels3 © hose


w drodze na Salmopol, Skrzyczne - nasz dzisiejszy cel © hose


powiem tak: wcześniejsza jazda to fraszka, ten czerwony pieron dał nam w kość: korzenie, zjazdy na ciągłym hamplu i pełno kamieni - nie jestem jakiś miętki ale ten odcinek był dzisiaj trudny.
Chwilę przed tym jak zjedziemy ze szlaku łapię pięknego snejka, Alexrims niech sobie wsadzi w tyłek te antysnjekowe obręcze.
Na Przełęcz Salmopolską dostajemy się szosą, tankujemy paliwo, focimy i kierujemy się w stronę Skrzycznego, przyciskamy mocniej na pedały bo słońce niedługo zajdzie.

Salmopol, zachód słońca w tle © hose


zachód słońca © hose


zmrok dopada nas na Malinowskiej Skale.

na Malinowskiej Skale, feels3 © hose


Nieciekawie, bo musimy jechać powoli co jakiś czas wpadając do błotnej kałuży. Przez Małe Skrzyczne docieramy na szczyt Skrzyczne, 1257 m.n.p.m. YEAAAAH! całkowite ciemności. jest chwila na focenie światełek BB i Żywca, widoki niesamowite. uzbrajam rower w lampkę, zmiana szkieł. i tu zonk - Wojtek spostrzega brak licznika :-( maras ale nic nie można zrobić, wracać się nie ma sensu. szkoda zapisanych km...
zjazd ze Skrzycznego całkiem przyjemny, bez żadnych niespodziewajek. Potem asfaltem przez Szczyrk, Buczkowice do BB, prosto na dworzec, dokładnie w momencie wejścia na dworzec odjeżdża pociąg do Kato, następny za 50 min. zwiedziłem więc bielską Sferę - taka bajerancka galeria - gdzie zaopatrzyłem się w zapychacze żołądka. Wojtek odprowadza mnie jeszcze na dworzec. powrót nic specjalnego: pociąg jechał tyle samo czasu co IC chociaż za bilet zapłaciłem grosze.

Wypad cudowny, jestem z niego zadowolony jak... prosię w deszcz hehehe. Jeśli się uda to może będzie jakiś wyskok w Beskidy.

Podziękowania dla Wojtka, który oprowadził mnie po bajecznych terenach, który zamówił ładną pogodę i sprawił wielką radochę (:


A rower znów upierd#$@%ony jak stół Durczoka
aaaa sprzedam! mieszanka błotna: błotko z okolic Szyndzielni, Klimczoka, Salmopola, Skrzycnzego w jednym! po wtórnej przeróbce można użyć jako maseczki © hosebędzie więcej zdjęć i jakieś filmy


pozdrower dla górskiego wymiatacza

Komentarze (9)

W końcu trafiłem na Twoją relację :) -
Wypadzik super mogę jedynie zazdrościć szczególnie że to już koniec listopada.
Traska jak najbardziej do powtórzenia ale to już chyba w przyszłym roku
Pozdro!!

sammael 16:25 środa, 25 listopada 2009

Ale fajna górska relacja ... też tam chcę ! :)))

JPbike 21:22 poniedziałek, 23 listopada 2009

No pobiliście mnie Panowie. Szkoda tylko, że nie zaprosiliście na współnego tripa :(
Dokładnie taką samą trasę zrobiłam w te wakacje. O tu własnie. Czerwony z Klimczoka na Salmopol to taki endurowy standard, szczególnie w pierwszej sekcji korzeniastej. Rower feelsa zdecydowanie lepiej sie do tego nadaje. Gratki i czekam na filmy :)

MAMBA 19:58 poniedziałek, 23 listopada 2009

Musialo być super ciepło na licznych podjazdach:)

Kurde to tylko ja w domu siedzę czy co...

kundello21 12:50 poniedziałek, 23 listopada 2009

Hose - dopiero klecę relacje, wczoraj nie pamiętam kiedy zasnąłem, padłem nie przytomny :)
Co do pogody to miałeś rację wczoraj, bo dziś w Bielsku od rana pada.
Pozdro i dzięki za towarzystwo :) Warto było się tłuc aż pod Skrzyczne :)

feels3 11:42 poniedziałek, 23 listopada 2009

Z odpowiedniego stroju to rękawiczki Ci zostały, chyba było ciepło:)

Kajman 08:11 poniedziałek, 23 listopada 2009

ale daliście czadu!!...:) super!!

ewcia0706 06:08 poniedziałek, 23 listopada 2009

Super wyjeździk! Taki dystans w górach, w dodatku częściowo w ciemnościach to po prostu mission impossible ;)
Serdecznie pozdrawiam, a zaproszenie do Kobiernic nadal aktualne :)

niradhara 06:07 poniedziałek, 23 listopada 2009
Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa niena

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]